Kosmetyki bez silikonów

Kosmetyki bez silikonów

Silikony stosowane jako składnik kosmetyków, mają bardzo złą reputację, jednak pomimo tego, że na niektóre rodzaje skóry oddziałują w sposób zatykający ją, nie dotyczy to wszystkich produktów. Silikon może działać jako skuteczny podkład, pozwalając na lepsze zastosowanie makijażu. Jest to również przydatny składnik, często występujący w odżywkach i serum do włosów.

Silikony to składniki kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry oraz włosów, stosowane jako m.in. środek wygładzający. Zapewniają one łatwą aplikację, są również głównym składnikiem podkładów, wypełniających pory.

Kosmetyki bez silikonów to szczególny obszar branży kosmetycznej, dążący do propagowania zdrowia i dobrego samopoczucia, który szczególnie gwałtownie się rozwija, ponieważ coraz więcej ludzi uczy się o niebezpieczeństwach i zagrożeniach dla zdrowia toksycznych chemikaliów w produktach nieekologicznych, z dodatkiem silikonów i parabenów.

Wraz z rosnącą świadomością zdrowia i dbałości o swoje ciało, pojawiła się większa troska wśród konsumentów, także o środowisko. Jest to jeden z najważniejszych obszarów: kosmetyki przyjazne dla środowiska, ale także skutecznie oddziałujące na Naszą skórę i poprawiające jej jakość. Konsumenci coraz częściej wybierają kosmetyki naturalne, bez dodatków silikonów i innych sztucznych substancji, które jedynie chwilowo poprawiają wygląd skóry, prowadząc do jej szybszego potem wyniszczania.

Kosmetyki bez silikonu zajmują czołowe pozycje w kosmetycznych trendach, a maseczki na twarz stają się coraz bardziej pożądane. Maseczki na twarz z egzotycznymi, ale naturalnymi i ekologicznymi składnikami, bez dodatku silikonów, będą kuszącą opcją dla świadomego, odpowiedzialnego konsumenta.

Gdzie możesz kupić dobre kosmetyki bez silikonów?

  • Apteki – każda apteka to szeroki asortyment dermokosmetyków i produktów bez silikonów, parabenów i innych szkodliwych substancji,
  • Popularne sieci drogerii – w każdym punkcie z kosmetykami, powinny znajdować się produkty do pielęgnacji, niezawierające silikonów. Miejscem, w którym z pewnością spotkasz szeroki wybór tego typu produktów, są popularne sieci drogerii.
  • Salony kosmetyczne – tam również znajdziesz kosmetyki bez silikonów, a co więcej – będziesz mieć możliwość zasięgnięcia profesjonalnej opinii kosmetyczki co do tego, jaki kosmetyk bez silikonów będzie dla Ciebie najlepszy,
  • Punkty sprzedaży kosmetyków naturalnych, bio i ekologicznych – tam będziesz mieć możliwość nie tylko kupna kosmetyków bez silikonów, ale także rozmowy twarzą w twarz z producentem,

Ogólnie rzecz biorąc, naturalny przemysł kosmetyczny osiąga w tym momencie największy możliwy wzrost, a badania przewidują, że nie będzie on miał końca. Konsumenci będą nadal poszukiwać najzdrowszych i najlepszych kosmetyków naturalnych, kosmetyków bez silikonów i innych sztucznych substancji, które będą towarzyszyć ich zdrowemu stylowi życia.